Dlažby&Obklady

Dnes máme možnosť si vybrať zo širokej ponuky obkladov a dlažieb, ktoré sa predávajú v rôznych formátoch, hrúbkach a prevedeniach. Dôležité je správne si vybrať. Pri výbere vhodnej dlažby a obkladov musíme zohľadniť základné požiadavky a to:

  • či ide o obklad / dlažbu do interiéru alebo exteriéru
  • požadovaná odolnosť voči oteru
  • pevnosť a veľkosť

K najčastejšie používaným materiálom patrí keramika, gres, prírodný a umelý kameň.

KERAMIKA

Klasický pálený materiál, ktorý je ľahko dostupný, cenovo príjateľný a môžete ho zohnať v rôznych farebných prevedeniach. Keramika sa používa hlavne ako obkladový materiál na steny. Najnovšie trendy v keramike určujú veľkoformátové rektifikované obklady širokej farebnej škály, ktoré je možné pokladať bezšpárovo, doplnené kovovými a reliéfnymi dekoračnými prvkami.

GRES

Tento materiál je odolnejší a pevnejší ako klasická keramika. Vyššia odolnosť voči chemikáliám a teplotným zmenám dávajú predpoklad tomuto materiálu, aby sa dal využiť v rôznych priestoroch, povrchových prevedeniach a hrúbkových variantoch. Doteraz najviac využívané leštené gresy, sú stále viac nahrádzané modernými gresmi s hladkou/zamatovou glazúrou pripomínajúcou textílie, tapety, drevo alebo kožu. Dôležité sú aj veľké rektifikované formáty, ktoré podčiarkujú jednoduchú eleganciu a gracióznosť.

MOZAIKA

Mozaika je neoddeliteľnou súčasťou obkladov, ktoré oživý a dodá im osobitý ráz. Na výber Vám ponúkame s keramických, sklených, kamenných, gresových a nerezových mozaiok.Možete si vybrať s rôznych tvarov, veľkostí a povrchových úprav, kde Vám ponúkame lesklé, matné, alebo štrukturované prevedenie. Zaujímavé sú aj mozaiky od nášho dodávateľa Sicis, ktorý ponúka ručne viazané mozaikové obrazce.

EXTERIÉROVÉ OBKLADY A DLAŽBY

V našej ponuke nájdete aj dlažby a obklady vhodné do exteriéru. Dlažby sú charakteristické svojou hrúbkou čo je 2cm a povrchovou úpravou, ktorá je zdrsnená a vyhovuje normám na protišmik R9 až R11. Ponúkaná exteriérová dlažba sa môže klásť do štrkového lôžka, voľne do trávnika, na terče, alebo na cement s cementovým poterom. Do exteriéru môžete použiť ako obklad gres s protišmikovou úpravou.

V našom showroome si môžete vybrať s výrobcov uvedených nižšie.

supergres trend steuler sicis

saime novabell mirage margres

love keope cedir ariostea