Kamenný obklad na stenu

Kameň a kamenné obklady majú širokú škálu využitia a jednou z nich je použitie kameňa ako obklad na stenu. Máte možnosť si vybrať zo širokej ponuky prírodných kameňov, alebo umelých, ktoré môžu mať aj prevedenie technického pohľadového betónu. S kamennými obkladmi sa nemusíte stretávať len v halách hotelov, ale aj u seba doma napríklad si zhotoviť kamenný obklad na TV stenu.

S prírodného kameňa sa najčastejšie používajú rôzne druhy žuly, ktoré zaujmú svojou štruktúrou a sfarbením. Mramor ponúka neopakovateľnosť a krásu prírody, ktorá sa dá len ťažko nahradiť a priemyselne vyrobiť. Ónyx vyniká zaujímavou kresbou a širokou farebnou škálou, ktorá upúta nejedno oko. Patrí medzi polodrahokamy a Vášmu priestoru dodá eleganciu a gracióznosť. Je charakteristický svojou priehľadnosťou čím nám umožňuje vytvoriť zaujímavé obrazy s podsvietením.

Najmenšia hrúbka obkladu z prírodného kameňa je 2cm a z umelého kameňa 1,2cm. Kamenné obklady sa vyrábajú na mieru z dovezených platní v rozmeroch 2×1,5m prírodný kameň a 3×1,5m umelý kameň.