Kuchynské pracovné dosky a dosky na kuchynský ostrov

Najčastejšie sa stretávame s požiadavkou na vypracovanie dosky na kuchynskú linku alebo ostrov. S pomedzi materiálov sa na výrobu najčastejšie používa žula a umelý kameň pre svoje vlastnosti. Ak si kladiete otázku, aký je rozdiel pri použití prírodného alebo umelého kameňa odpoveď je jednoduchá:

Žula – je prírodný materiál, ktorý vďaka svojej dlhej životnosti, vysokej tvrdosti a nízkej nasiakavosti patrí medzi najpožívanejšie materiály nielen na kuchynské linky. Má rôznorodou štruktúrou a farebnosť, ktorou dokáže uspokojiť aj náročného zákazníka.

Umelý kameň – je aglomerát – zmes mramorových, alebo žulových čiastočiek, kamennej drte a živice. Považuje sa za tvrdší typ materiálu ako prírodný kameň, hlavne pre svoje zloženie. Je charakteristický svojou štruktúrou a textúrou, ktorá sa pri niektorých typoch približuje prírodným materiálom. Umelý kameň patrí medzi žiadaný výrobok hlavne vďaka konkurenčným cenám v porovnaní s prírodným kameňom. Ďalšou výhodou umelého kameňa je možnosť výroby kuchynského drezu z rovnakého materiálu. Tieto typy drezov sa vyrábajú v troch veľkostiach. U nás Vám ponúkame takúto možnosť od výrobcu Silestone.

Ako tretí materiál na výrobu kuchynskej linky sa môže použiť mramor, ktorý patrí medzi mäkšie druhy kameňa, je viac nasiakavý ako odporúčané typy materiálov a preto ho treba impregnovať.

Čo potrebujem vedieť pri výbere kuchynskej dosky z kameňa:

  1. Pri výbere kuchynskej dosky z kameňa si potrebujem ako prvé vybrať materiál prírodný ( kameň – žula , umelý kameň )
  2. Hrúbku kuchynskej linky ( odporúčajú sa dve hrúbky 2 a 3 cm výroba dosky bez podlepením
    alebo doska s podlepením, kedy pracovná doska pôsobí masívnejšie )
  3. Aké otvory sa budú vyrezávať do kuchynskej dosky (otvor na varnú dosku, umývadlo, batériu, dávkovač saponátu, tiahlo, zásuvky)
  4. Ktoré časti budú pohľadové a budú sa leštiť a aký typ hrán bude po zaleštení ( fazety , joly hrany – sú hrany rezané pod 45° uhlom a najčastejšie sa využívajú pri obkladaní vonkajších rohov )
  5. Aké bude osadenie dresu z vrchu na kuchynskú dosku do roviny (nerezové drezy) zo spodu pod kuchynskú dosku

Ku kuchynským doskám Vám vieme vyrobiť aj kuchynskú zástenu, ktorá sa vyrába v hrúbke 1,2cm. Materiál na zástenu môže byť rovnaký ako na kuchynskej doske.

Všetky materiály si môžete pozrieť u nás v našom showroome, kde Vám poradíme pri Vašom výbere a následne spracujeme cenovú ponuku. Postup po schválení cenovej ponuky je nasledovný:

  1. zameranie – zameria sa kuchynská doska + zástena, aby sa mohli údaje posunúť do výroby
  2. objednanie materiálu a výroba
  3. doprava a montáž