Umývadlá a dosky pod umývadlá z kameňa

Použitie prírodných materiálov v interiéri je v dnešnej dobe veľmi moderné a zaujímavé. Postačí kamenné umývadlo, ktoré bude pôsobivým prvkom vo vašej kúpeľni. Kamenné umývadlá môžu mať dizajnové prevedenie a dodávajú priestoru potrebnú originalitu. Použitie kamenného umývadla umožňuje spojenie viacerých štýlov, tvarov a spĺňa aj nároky moderného bývania.

Tento typ umývadiel sa vyrába z masívu najčastejšie v hrúbke od 10cm. Na výrobu sa používa prírodný kameň – žula, mramor, travertín a iné. V dnešnej dobe nám technika umožňuje vyrobiť rôzne tvary a prevedenia kamenných umývadiel. Výpust vody môže byť klasická chrómová, alebo tiež z kameňa.

Ak ste sa rozhodli pre kamenné umývadlo, ostáva už len vymyslieť, na čo ho postaviť. Doska pod umývadlo z prírodného kameňa? Prečo nie! Je to ďalší zaujímavý kúsok, ktorý si môžete zakomponovať do kúpeľne. Dosky pod umývadlá z prírodného kameňa sa najčastejšie vyrábajú v hrúbke 3cm. V prípade, že má zákazník záujem, aby doska pôsobila hrubšie, vieme splniť aj takéto prianie a to tak, že sa urobí klasická doska s podlepím, čím bude doska pôsobiť masívnejšie.